Kombinované zlato

Kombinované zlato

Vyjdou prstýnky vyrobené z kombinace dvou druhů zlata někdy z módy? Těžko říci. V nejbližší době to ale zcela jistě nebude, protože vypadají stále skvěle.

 

Kontrast dvou ušlechtilých kovů vytváří unikátní vzhled, který nemá obdoby

snubní prsteny kombinované zlato

Osobně si myslíme, že z módy nevyjdou nikdy, protože nedělají nic menšího, než že spojují dohromady jedny z nejúžasnějších cenných kovů, jaké lze vůbec mít. Díky tomu obvykle skvěle ladí téměř s libovolnými dalšími šperky.

Nejčastější kombinací bývá 14 kt bílé zlato a 14 kt žuté zlato. Dělají se ale i ve verzích bílé zlato a růžové zlato,  pro ženy i pro muže a pokud si přejete něco obzvláště sofistikovaného a výjimečného, můžete mít např. 18 kt žluté zlato a platinu.

Chcete-li rovnou přejít k výběru, klikněte zde a vyberte si své snubní prsteny kombinované zlato

 

Jakou kombinaci ale zvolit?

Jako by nebylo dost náročné zvolit materiál jednoduchého prstýnku, najednou je potřeba vybrat hned ze dvou. Kde začít? Jaké druhy kovů zvolit, kolik karátů? Nemějte obavy – právě proto jsme tu my! Nadechněte se a pojďme na to.

  • Takže karáty. Množství zlatníků vám vždy doporučí 18 kt zlato, ovšem jejich motivací může být fakt, že na 18 kt zlatu mají nejvyšší marži. Ale skutečnost je taková, že někdy sice bývá 18 kt nejlepší volbou, ale velmi často doporučujeme volit 14 kt zlato.
  • U kombinovaných prstýnků obvykle radíme zvolit 14 kt bílé zlato, 18 kt žluté zlato a v případě zlata růžového se rozhodnout podle konkrétní preference barevného odstínu, protože jak 14 kt, tak 18 kt budou v tomto případě dobrou volbou. Hned vysvětlíme proč.
  • Chcete-li mít na svém prstýnku bílé zlato, doporučujeme 14 kt proto, že je světlejší, než 18 kt. Je v něm totiž vyšší podíl bílého kovu a v kombinaci se žlutým nebo růžovým zlatem lépe vynikne. Chcete-li se o bílém zlatě dozvědět více, klikněte zde.
  • U žlutého zlata naopak volba 18 kt zajistí vyšší podíl zlata a tedy intenzivnější “zlatý” odstín. Opět s ohledem na kontrast.
  • Budete-li si na svůj prstýnek volit růžové zlato, rozhodněte se podle toho, jaký odstín vám bude více vyhovovat. V 18 kt růžovém zlatě je vyšší podíl zlata než ve 14 kt a 18 kt tak bude obvykle výrazněji růžové. 14 kt růžové zlato bývá obvykle světlejší. Používáme ale slovo “obvykle”, protože to není stoprocentním pravidlem a doporučujeme se v konkrétních případech poradit s vaším zlatníkem.

svatební prsten z kombinovaného zlata

Klikněte zde a vyberte si své snubní prsteny kombinované zlato