Snubní prsteny s brilianty

Snubní prsteny s brilianty

Ty nejkrásnější klenoty s drahokamy. A to nejlepší? Tato krása je na prodej. U nás se dozvíte vše podstatné, než učiníte rozhodnutí.

 

Briliant =  diamant vybroušený do kulatého tvaru. Je charakteristický vysokým leskem, což je zásluha vysokého početu faset (tedy plošek). Mimo to je to nejoblíbenější brus diamantu vůbec.

snubní prsteny s brilianty

Chcete-li rovnou přejít k nabídce, klikněte zde a vyberte si vaše snubní prsteny s brilianty

Tedy vlastně diamant?

Tedy vlastně diamant. Kruhový brus je nejoblíbenější brus diamantu a zároveň pojmenování pro nejikoničtější drahokam. Nemohu opět nevzpomenout klasickou Snídani u Tiffanyho. Mimochodem víte, proč se proslulý Tiffanyho solitérní zásnubní prstýnek stal tak populárním? Jeho tajemství je v minimalistické obrubě, která drží solitérní briliant pěkně nahoře a sama je přitom téměř neviditelná.

Brilianty – tedy diamanty opracované kruhovým brusem – jsou dlouhodobě suverénně nejoblíbenějším typem diamantů. Není se co divit – mistrovsky opracovaný čistý briliant se blíží dokonalosti.

Většina z vás slyšela o 4C:

  • Carat neboli karát, značí hmotnost diamantu
  • Color neboli barva. Perfektní diamant je dokonale čirý  bez zabarvení.
  • Clarity neboli čistota. Udává míru vnitřních nečistot. Pouze 20% všech vytěžených diamantů se hodí k použití ve šperkařství, zbytek se využije v průmyslu.
  • Cut neboli brus. Vybrousit dokonalý drahokam z hrubého diamantu je umění a věda zároveň. Jedním z nejdokonalejších brusů je proslulý briliant, který má vždy nejméně 57 faset (plošek).

Právě brus (cut) je z nich tím nejdůležitějším faktorem. A oprávněně – brusem se dá diamant buď pozvednout, nebo zničit. Brusiči se proto snaží vytvořit co možná nejdokonalejší brus a zároveň zachovat co nejvyšší karátovou  hmotnost.

svatební prstýnek briliant

A cena?

Zatímco brus je tím hlavním faktorem co do vzhledu briliantu, karátová hmomtnost je hlavním faktorem, určujícím cenu. Čím více diamantu, tím dražší. Ale samozřejmě, hodnota briliantu se posuzuje v kontextu všech faktorů dohromady.

Chcete-li nyní přejít k samotnému výběru, klikněte zde a vyberte si vyše snubní prsteny s brilianty