Svatební prsteny

Svatební prsteny

Řekl někdo “svatba”?

Zde se o svatebních prstenech dozvíte vše co potřebujete, než učiníte definitivní rozhodnutí. Víme o nich vše a bude nám potěšením Vám pomoci s výběrem.

 

Máme pro vás několik tipů, jak vybrat svatební prstýnky. Zde jsou. Pokud hledáte spíše přehled druhů a typů snubních prstýnků, klikněte zde.

svatební prsteny

 • Nejprve se porozhlédněte kolem. Prstýnky se vyrábějí v mnoha různých variantách a z mnoha rozličných materiálů. Bílé nebo žluté zlato? Zlato nebo stříbro? Diamant nebo  zirkon? Wolfram či titan? Chcete aby byly ve stejném stylu, jako zásnubní prsten? A přejete si pro oba novomanžele stejné prstýnky, nebo se budou lišit? Na první pohled to vypadá děsivě, ale nepanikařte, máme pro vás vše, co potřebujete vědět.
 • Budete chtít, aby snubní prstýnky ladily s tím zásnubním? V tomto ohledu se vyplatí plánovat předem. Pokud nebudete trvat na tom, aby byl zásnubní prsten překvapením, stojí za zvážení, zda spolu s ním nepořídit rovnou i prstýnky snubní. Obzvláště pokud je nevěsta bude chtít nosit neustále oba na ruce.

Klikněte zde chcete-li přejít na největší výběr snubníh prstýnky

 • Začněte vybírat s dostatečným předstihem. Nezdá se to, ale měsíc na výběr svatebních pstýnků obvykle nebývá dost. Podle našich zkušeností je rozumné začít vybírat alespoň dva až tři měsíce před svatbou. Budete tak mít dost času měnit rozhodnutí a nechat si prstýnky individuálně upravit. Pokud budete chtít prsteny na zakázku, nebo vygravírovaný text, měsíc bude minimální doba, kterou bude zlatník potřebovat.
 • Rozpočet si stanovte předem. Nebo utratíte PODSTATNĚ více, než jste zamýšleli. Ze zkušeností vyplývá, že lidé utrácejí za snubní prstýnky obvykle dvě až tři procenta z celkového rozpočtu na svatbu. Počítejte s tím, že za jednoduché prstýnky z platiny nebo 14k zlata zaplatíte kolem dvaceti tisíc korun. Cokoliv navíc, jako drahokam či rytina, cenu rychle zvyšuje. Vyplatí se počítat s tím předem. Co se týče rytiny, záleží na délce požadovaného  textu, zvoleném fontu a také na tom, zda bude text vygravírován strojově, či budete chtít ruční rytinu. Ruční práce bude pochopitelně dražší.krásné svatební prstýnky
 • Proč to nenamíchat? Kde je psáno, že prsteny ženicha i nevěsty musí být stejné? Vám se líbí platina, ale tomu druhému žluté zlato? Můžete mít přece obojí! Nebojte se v tomto ohledu experimentovat. Můžete mít každý prsten z jiného kovu, nebo si vybrat prsteny kombinované, kde jsou oba kovy zastoupeny. Záleží jen na vás, přecejenom to budete vy, kdo bude prstýnky nosit po zbytek života a musí se vám především líbit.
 • Vyzkoušejte i něco jiného. Možná jste si totálně jistí a jste rozhodnutí, že chcete ten fantasticky vypadající platinový prsten s diamantem. Ale proč nevyzkoušet i něco úplně jiného? Až vejdete do klenotnictví, vyzkoušejte si i prsteny, o kterých vás předtím nenapadlo ani uvažovat. Nasaďte si je na prst a chvíli je tam nechte, promluvte si s klenotníkem, řekněte mu co se vám líbí, jaké máte preference a vyzkoušejte si prstýnky, které vám navrhne jako alternativu. Možná budete překvapeni a nakonec odejdete s něčím úplně jiným, než jste původně zamýšleli. A tip nakonec: Až budete zkoušet prstýnek, který se vám doopravdy líbí, vyzkoušejte jak je komfortní a zkuste s ním na ruce psát  a ovládat mobilní telefon.

Klikněte zde chcete-li přejít na největší výběr snubníh prstýnky

 • Mějte na paměti váš styl života. Přecejenom svatební prsteny vybíráte s tím, že je budete nosit po zbytek života. A zejména pokud budete nosit prsten denodenné, chcete, aby se vaší součástí stal co nejpřirozeněji a nejsnadněji. Jestliže jste sportovec, nebo například hrajete na hudební nástroj, zvažte prstýnek typu komfort fit se zaoblenými hranami. Pracujete-li manuálně, pouvažujte o jednoduchém prstýnku bez drahokamu. Denodenním vystavením tvrdším podmínkám by se obruba mohla poškodit a drahokam vypadnout. Potřebujete-li něco exra odolného a zároveň krásného, volte platinu. Je mimořádně pevná, nijak se neošoupe a při mechanickém požkození se z takového prstene nic neodře.

snubní prstýnky

 • Plánujte v dlouhodobém horizontu. Jistě, sledujte trendy a aktuální módu, na tom není nic špatného. Ale zároveň se zamyslete nad tím, jestli to co se vám líbí teď budete chtít nosit i třeba za 50 let. Na druhou stranu není potřeba nad tím filozofovat příliš. Prstýnek je nakonec jen prstýnek a tak se jistě dá vyměnit.
 • Zvažte nároky na údržbu. Abyste udrželi prstýnek s drahokamem pěkně lesklý a třpytivý, je potřeba jej pravidelně ošetřovat teplou vodou a měkkým kartáčkem, například zubním. Netlačit příliš na kartáček, obruba s drahokamem by se mohla poškodit. Pak prstýnek opláchnout a zopakovat to a nakonec opatrně otřít měkkým hadříkem. Pokud vám to zní jako mooc práce, zvažte své rozhodnutí ještě jednou a možná se nakonec přikloníte k starému dobrému, jednoduchému zlatému nebo platinovému kroužku. Jednou za čas otřít hadříkem a dát si nohy nahoru. Máte hotovo.
 • Investujte pouze do kvality. Nakupujte u seriózních prodejců a klenotníků, kteří vám dají slušnou záruku bez vytáček.
 • A nakonec – na velikosti záleží. Myslete s předstihem na to, že většina lidí prstýnky vlastně nikdy nesundavá. Nosí je doma i v práci, v tělocvičně a v bazénu, v létě i v zimě, v suchu i v dešti. Vaše prsty ale v průběhu času mění svůj obvod podle toho, jak se potí, jak vaše tělo zadržuje nebo postrádá vodu, zda je vedro či chlad. Proto si načasujte vaši finální zkoušku prstýnku na dobu, kdy vaše tělo bude “v normálu”, nebudete se nadměrně potit, ani vám nebude nadměrná zima.

Pokud chcete přejít na největší výběr svatebních prstenů, klikněte zde

klasický snubní prsten