Svatební prstýnky

Svatební prstýnky

Začínáte vybírat svatební prstýnky? Skvělé, gratulujeme! U nás najdete vše, co byste mohli chtít nebo měli vědět předtím, než se pro některé rozhodnete.

 

Svatba je jedním z nejzásadnějších kroků, které v životě můžete učinit. Vyplatí se proto trochu plánovat a věnovat pozornost detailům, jako je právě výběr těch dokonalých prstenů právě pro vás.

A z čeho vybírat? Obvykle neuděláte chybu, když začnete výběrem materiálu.

 

Chcete-li se podívat na naše tipy jak vybrat snubní prsteny, klikněte zde 

 

Jaké jsou obvyklé materiály, používané pro svatební prsteny?

Zlaté snubní prsteny

Nejčastější materiál pro snubní prsteny. Zlaté šperky jsou dostupné v mnoha rozličných kvalitách, z nichž nejvhodnější pro snubní prstýnky je 14k zlato.  Je dostatačně měkké na to, aby zlatník dokázal vytvořit jemné detaily a dostatečně tvrdé, aby odolávalo nástrahám denodenního nošení. Zlaté prstýnky lze rovněž později snadno opravit, dodatečně změnit velikost a podobně, což u některých ostatních materiálů může být problém. Ale především je krásné. Pokud si přejete klasické prsteny a jste založením spíše konzervativní, bude žluté zlato pravděpodobně volbou právě pro vás.

Svatební prstýnky ze zlata vybírejte zde

snubní prsteny jednoduché zlaté

 

Svatební prstýnky bílé zlato

Jeden z nejoblíbenějších materiálů. Je mimořádně elegantní – jen si všimněte toho hlubokého lesku a až aristokratického chladného vzhledu. Co může být působivějšího?

Bílé zlato je vzhledem podobné platině. Pokud ale z jakéhokoliv důvodu platinu nechcete, ale líbí se vám její vzhled, může být bílé zlato právě pro vás. Navíc je oproti platině znatelně levnější.

Chcete-li se o dozvědět více, připravili jsme pro vás vyčerpávající přehled všeho, co byste o těchto prstýncích mohli chtít vědět. Klikněte zde a přejděte na stránku snubní prsteny z bílého zlata.

snubní prsten bílé zlato

Snubní prsteny platina

Chcete-li opravdu dechberoucí prstýnek, mistrovské dílo s jemným zpracováním filigránských detailů, budete téměř jistě volit jeden z měkkých kovů, jako jsou platina, zlato, stříbro a do jisté míry i paladium. Moderní materiály, jako jsou titan nebo iridium, jsou sice tvrdé a velmi odolné, ale bohužel příliš tvrdé na to, aby se z nich daly vyrobit šperky s jemnými detaily. Proto se tyto moderní materiály používají nejčastěji na jednoduché, obvykle pánské prsteny.

Platinové prsteny jsou překrásné a není divu, že ty opravdu nejluxusnější a nejdražší prsteny bývají z bílého zlata, nebo z platiny.

Pokud se o těchto nádherných špercích chcete dozvědět více, klikněte zde a přejděte na stránku snubní prsteny platina.

platinový snubní prstýnek

 

Snubní prsteny stříbro

Stříbro má historicky zažitou pověst jakési levnější varianty zlata. Pochopitelně, stříbrné prsteny jsou obecně levnější než zlaté. Ale na druhou stranu je to věcí osobního vkusu a mnoha lidem se stříbro jeví jako hezčí, či vkusnější varianta. Rovněž muži často upřednostňují právě stříbrné prstýnky.

A jaké jsou jejich největší výhody?:

  • Měkkost stříbra můžeme považovat za plus i za mínus. Za výhodu to lze považovat proto, že se s materiálem snadněji pracuje a tak může vzniknout i nový a originální design šperku.
  • Mezi plusy stříbra se určitě řadí také hypoalergennost kovu a jeho elegantní, lesklý a luxusní vzhled.

Má stříbro nějaké  nevýhody?:

  • Jak jsme si již řekli, měkkost stříbra může být i jeho nevýhodou. Ta je ještě větší než u zlata a na šperku tak snadněji vznikne mechanické poškození.
  • Oproti zlatu se stříbrné snubní prsteny rychleji a snadněji opotřebí a ztratí svůj lesk.

Stříbrné svatební prsteny vybírejte zde

snubní prsteny stříbro

Svatební prsteny chirurgická ocel

Ocelové svatební prstýnky se za několik let dostaly z pozice novinky na trhu na pozici etablovaného a vyhledávaného šperku.

A co je na tomto materiálu tak úžasného? Mimo to, že je velmi, ale opravdu velmi pevný, je zároveň mimořádně lehký, takže prstýnek na prstě nebudete ani cítit. A symbolika oceli? Ta je více než zjevná – stejně jako vaše budoucí manželství i ocel je velmi pevná a vydrží takřka vše.

Ačkoliv stále můžeme snubní prsteny z chirurgické  oceli považovat za relativní nováčky na trhu, dodávají se v mnoha různých variantách. Zejména pokud hledáte prsten pánský, budete opravdu mít z čeho vybírat. Dělají se moderní prstýnky s ostrými hranami i tradiční oblé, pro komfortní nošení. Můžete je mít osazené drahokamy, například diamanty, ale i se zirkony. Časté bývají laserem vygravírované detaily na vnější nebo vnitřní straně prstýnků.

Pokud se o těchto špercích chcete dozvědět více, klikněte zde. 

prsten chirurgická ocel

 

Chcete-li přejít na největší výběr svatebních prstenů, klikněte zde